Радио Милева
шест месеци

Филип Божиновски ретко споделува приватни моменти, а сега „пушти срце“ и покажа колку потпораснала Софија (фото)

Филип Божиновски ретко споделува приватни моменти, а сега „пушти срце“ и покажа колку потпораснала Софија (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/филип божиновски

Филип Божиновски кој публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу – „Ѕвездите на Гранд“  ужива во заедничките моменти со семејството.

Имено, Филип во 2018 година се ожени со неговата долгогодишна девојка Сања.

фото: принтскрин/инстаграм/филип божиновски

Изминатата година скромното семејство на Филип и  Сања доби нов член – односно ќеркичката Софија.

Двојката ужиива во заедничките моменти со наследничката, а Божиновски понекогаш знае да сподели некоја фотографија од бебето.

Овој пат тој објави како нивната ќеркичка позира покрај овошје и кујнски елементи: „Ќе готвела, нашата Софија денес полни шест месеци“, напиша до објавата.

фото: принтскрин/инстаграм/филип божиновски

Дали на некоја од следните фотографии, малата Софија ќе позира до микрофон и ќе ја наследи професијата на тато останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева