Живот и Стил

Фантастичен трик: Исфенирајте се дома како професионалец за само неколку минутки!

Фантастичен трик: Исфенирајте се дома како професионалец за само неколку минутки!

Закажувањето на состанок со фризер понекогаш може да биде навистина тешко, особено пред викенд кога многу девојки излегуваат надвор, па се трудат да го доведат својот изглед до максимум.

Доколку со недели чекате посебен датум или настан и го планирате својот изглед, а не можете да го закажете состанокот, нема потреба да очајувате.

Фризурата можете сами да ја направите дома со еден едноставен трик, а резултатите ќе изгледаат како вашата коса да е третирана од професионалец.

Младата фризерка и ТикТокерка Јасмина, која го води профилот yazblends, често им дава совети на девојките за нега и стилизирање на косата.

Еден од триковите што ги покажа беше следниов. Не се сомневаме дека ќе ви се допадне овој начин на фенирање, особено ако сте љубители на опуштен, слободен и природен изглед.

@yazblends Easy 5 minute Hair Hack! @behindthechair.com #fyp #hairtok #hairtutorials #hair #bocaraton ♬ Toxic x Pony – ALTÉGO

извор: Курир.мк