Радио Милева

Фановите зачудени за последниот настап: Македонската кандидатка ги напушти „Ѕвездите на Гранд?“

Фановите зачудени за последниот настап: Македонската кандидатка ги напушти „Ѕвездите на Гранд?“

Секоја сабота на Канал 5 телевизија имате можност да го гледате регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што може да видите и македонски кандидати како се борат да стигнат подалеку.

Во 2014/2015 годинаа сцената на Гранд можевте да ја видите кумановката Ивона Јовановиќ која го импресионира жирито со својот глас. Очигледно минатата година тоа не беше доволно, па Ивона испадна од ова шоу, но таа не се откажа.

Јовановиќ и оваа сезона е дел од  натрпеварувачкото шоу, а според објавите на социјалните мрежи и оваа година нема да има многу среќа. Имено, Ивона стигна до третиот круг, а емисијата кога таа треба да настапува ќе се емитува оваа сабота.

Ивона ги збуни нејзните следбеници на Инстаграм кога соопшти дека настапува за последен пат.

Драги пријатели, непријатели,следбеници … Оваа сабота 28.04 на КАНАЛ 5 (19:30)
ПРВА СРПСКА (21:00) ќе можете да го проследите 3 круг од шоуто,,Zvezde Granda”.
Последен пат се гледаме на таа сцена , затоа не пропуштајте❤

Останати вести од Радио Милева