Радио Милева
негативни критики

Фановите го нападнаа Петар Грашо поради 15 години помладата девојка: „Стар си за неа, може ќерка да ти биде“ (фото)

Фановите го нападнаа Петар Грашо поради 15 години помладата девојка: „Стар си за неа, може ќерка да ти биде“ (фото)

Пејачот Петар Грашо по раскинувањето со Данијела Мартиновиќ е во врска со 15 годни помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ.

Многумина се изненадија за раскинувањето на 24 годишната врска na Данијела и Петар, а хрватскиот пејач веќе има нова партнерка.

Имено, Грашо нe ги коментираше пишувањата за неговиот приватен живот. Меѓутоа, папараците ја улови новата љубовна двојка шета низ Сараево.

На една фан страница, се појави заедничка фотографија од Петар и Хана, а нивните следбеници го осудија пејачот за врската со помладата девојка.

„Кога ќе ги погледнам мене ми изгледаат како брат и сестра, никако како заљубен пар“, „Данијела е закон за неа“, „Грашо, многу сте стар за Хана, може ќерка да ви биде“ се само некои од коментарите.

фото: Принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева