Радио Милева
скандал мајстор

Евровизискиот победник со шокирачка честитка за Божиќ: Дамиано Давид со мачката в раце, со Дедо Мраз врз „мачорот“ (ФОТО)

Евровизискиот победник со шокирачка честитка за Божиќ: Дамиано Давид со мачката в раце, со Дедо Мраз врз „мачорот“ (ФОТО)

Дамиано Давид, фронтменот на италијанскиот бендот „Манескин“, кој годинава победи на Евровизија, е познат по своето ексцентрично однесување и шокантните објави на социјалните мрежи.
Судејќи според коментарите на неговите следбеници на Инстафрам, овој пат Дамиано бездруго малку повеќе претерал со фотографијата со која им го честиташе Божиќ на своите следбеници, но и на сите останати.


Имено, пејачот се очигледно сакал неговата божиќна честитка да се разликува од другите, па одлучил да ја шокира јавноста со тоа што целосно гол и го честитал Божиќ.

„Среќен Божиќ на сите. Лего и јас“, напишал Дамиано споделувајќи пиштол гола фотографија на Инстаграм. Пејач позира држејќи ја својата мачка в раце, а интимните делови од телото, поточно „мачорот“ го покрил со емотикон од Дедо Мраз. Епа, среќен Божиќ, Дамиано!

Фото: Инстаграм принтскрин/ykaaar

Останати вести од Радио Милева