Радио Милева
здрави навики

Еве зошто Сања Маринковиќ изгледа исто како пред 20 години: Ова е нејзиниот ритуал на кој е верна без разлика на сите обврски (фото)

Еве зошто Сања Маринковиќ изгледа исто како пред 20 години: Ова е нејзиниот ритуал на кој е верна без разлика на сите обврски (фото)

Сања Маринковиќ е на малите екрани повеќе од 20 години, а моментално е водителка на 23-татта сезона на нејзиното шоу.

Водителката јавно промовира здрав начин на живот и исхрана, но и редовно тренира.

Таа е една од ретките која не подлегна на „модниот тренд“ на зголемување на усните и естетската хирургија, иако со години е на јавната сцена.

Препознатлива по специфичната боја на гласот за која многумина сметаат дека е дел од нејзиниот имиџ и нејзината витка линија која не се сменила и по две децении.

Сања зад себе има еден брак и син, а за приватниот живот ретко зборува. Како што вели, работата и е животна страст, а ништо што доживеала не успеало да влијае на нејзиниот физички изглед.

Водителката изгледа речиси исто како и пред две децении, а сега откри и зошто. Маринковиќ покажа дел од тренингот, кој е задолжителен дел од нејзиниот неделен распоред најмалку три пати неделно.

Маринковиќ објави дел од обуката и откри дека лентата за трчање е задолжителен сегмент и напиша:

– 40 минути вака. Брзо движењеа, долго движење – а пред тоа го покажа појасот што го носи секогаш кога ќе застане на лентата за трчање.

 

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Сања Маринковиќ

Останати вести од Радио Милева