Радио Милева
хари ќе присуствува без меган

Еве зошто Меган Маркл нема да присуствува на погребот на принцот Филип

Еве зошто Меган Маркл нема да присуствува на погребот на принцот Филип
фотo: ап

Погребот на принцот Филип ќе се одржи во сабота и ќе се емитува на телевизија, пишува „Скај њуз“.

По шпекулациите дека Меган Маркл повторно ќе дојде во кралското семејство се огласи и потпаролот на Бекингемската палата.

Имено, принцот Хари ќе присуствува на погребот на неговиот дедо, но без Меган Маркл.

Бидејќи парот моментално живее во Калифорнија, докторката ја советувала Меган Маркл која е бремена да не патува во Велика Британија поради нејзината состојба и коронавирусот.

Потсетуваме, принцот Филип почина во петок на 99 години

Останати вести од Радио Милева