Радио Милева
одмор за размисла

Еве зошто девојката е повторно со синот на Брена: Виктор покажа „црно на бело“, што добива Сандра со него, а што губи ако се врати на село! (ФОТО)

Еве зошто девојката е повторно со синот на Брена: Виктор покажа „црно на бело“, што добива Сандра со него, а што губи ако се врати на село! (ФОТО)

По гласините дека раскинале, Виктор Живојиновиќ, најмладиот син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, ја одведе својата девојка Сандра Миjаковиќ во Монако, каде што сите заедно уживаат во луксузот.

Виктор и Сандра се во врска речиси една година, а веќе извесно време живеат заедно во вилата на Брена на Бежанијска Коса, од каде по раскинувањето девојката се иселила, што се покажа како неточно, иако сепак извесни несогласувања имало.

Младиот Живојиновиќ сега го однел девојчето во Монако, каде Брена и Боба веќе се на годишен одмор. Сите четворица уживаат во градот на луксузот, а Виктор сподели прекрасни моменти од возењето низ градот и прошетките со Сандра на Инстаграм.

Сето ова некои го окарактеризираа како релаксација заради фсцинација, односно „одмор за смирување“ на страстите, за работите да си легнат на свое.

Да потсетиме, снаата на Лепа Брена доаѓа од селото Будиловина кај Брус, каде се’ уште живее нејзиното семејство, кое таа често го посетува. Девојката на Виктор Живојиновиќ има 26 години, студира на Филолошкиот факултет во Белград и работи како шминкер.

Додека учела средно училиште, Сандра работела земјоделие собирајќи малини за дневница од 20 евра. Иако никој од нејзиното место не ја памети по скандалите, јасно е  дека пак ќе се смири со од неа помладиот Виктор, колку разликите и кавгите меѓу нив да се големи.

Зашто овој луксуз што го ужива кај Боба и Брена, што Виктор го покажа „црно- на бело“, го нема назад дома, кај неа во село! 

Фото: Инстаграм принтскрин/viktorernest

Останати вести од Радио Милева