Радио Милева
Носи посебна симболика

Еве што значи името Илијан кое Вељко Ражнатовиќ ќе му го даде на третиот син (фото) 

Еве што значи името Илијан кое Вељко Ражнатовиќ ќе му го даде на третиот син (фото) 

Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ го чекаат третиот син, а родителите веќе избрале име за бебето.

Вељко  и неговата партнерка Богдана Ражнатовиќ наскоро ќе го добијат трет син кој ќе го именуваат Илијан.

Ова необично име изненади многумина, бидејќи младиот боксер претходно изјави дека третиот наследник ќе го именува по српскиот владетел Лазар.

Инаку, името Илијан е машко име изведено од името Илија. Првично, хебрејскиот е Елиџаху. Женскиот облик на ова име е Илијана, а друга форма на ова име е Илијан.

Луѓето со името Илијан се одликуваат со храброст, уверливи се и често постигнуваат успех на полето што го избрале и секогаш се подготвени за акција. За потсетување, парот веќе ги има синовите Жељко и Крстан.

Инаку, Цеца неодамна го сними малиот Крстан и напиша дека вториот син на Вељко оди по стапките на неговиот татко.

Фото: Принтскрин/Instgaram/veljkoraznatovicfan10

Останати вести од Радио Милева