Радио Милева
отворена задница

Еве што се случи со фустанот на Мерилин Монро кога го облече Ким Кардашијан

Еве што се случи со фустанот на Мерилин Монро кога го облече Ким Кардашијан

Со денови се зборува  за тоа дека ријалити ѕвездата Ким Кардашијан на годинешната Мат Гала го облече фустанот на легендарната актерка Мерилин Монро.

Мерилин го носела фустанот  за време на изведбата на роденденската песна упатена до тогашниот претседател на САД – Џон Ф. Кенеди.

Фактот што на Кардашијан и беше дозволено да го носи познатиот фустан неколку децении подоцна предизвика низа поделени коментари, додека многу корисници на социјалните мрежи се прашуваа зошто ѕвездата од реалното шоу „Во чекор со Кардашијанс“ го покри задникот на црвениот тепих со бела бунда? Кога се знае дека сака да го истакнува во преден план.

Сепак, одговорот на ова прашање дојде кога од самата проба на фустанот се појавија фотографии, на кој беше експлицитно забрането кратење или менување на каков било начин. Но, задникот на Кардашијан е многу поголем отколку што бил на Мерилин, па таа едноставно не можела да се вклопи во фустанот, поради што Ким го искористила трикот да го прикрие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ideservecouture

Фото: Принтскрин Инстаграм/ideservecouture/kimkardashian/Твитер/Future Rockstar GF

 

Останати вести од Радио Милева