Радио Милева
Вистинската

Еве што останува кога ќе ја тргне тешката шминка и вештачката коса – ова е Ким Кардашијан (фото)

Еве што останува кога ќе ја тргне тешката шминка и вештачката коса – ова е Ким Кардашијан (фото)

Не е лесно да се биде Ким Кардашијан. За да изгледа како што ја знаеме од фотографиите и ТВ екраните, таа мора да станува секое утро во 5 часот наутро. Прво вежба околу еден час а потоа доаѓа нејзиниот „глам“ тим т.е. армија од шминкери, стилисти и фризери.

Ким Кардашијан потоа седи на стол околу 2 часа додека ја „склопуваат“. Но, пред тоа, таа изгледа – обично!
Таа неодамна на публиката го покажа своето вистинско лице во своето реално шоу – без шминка.

Надуено лице, ситни брчки околу очите и кожа со шарен пигмент се нешто што ниту една жена од Кардашијан не ни дозволила да го видиме – дури и кога им се случиле најлошите работи.

„Само што се разбудив и ми се полесни деновите кога ги носи на училиште бидејќи дел од работата околу децата ќе ја врши самиот. Сега менуваме кој ќе ги носи на училиште наутро.

И додека Ким и Канје малку се сакаат, малку повеќе мразат, малку комуницираат за децата и малку повеќе „плукаат“ преку медиумите, сето ова е, претпоставувам, во терминот на услугата и популарноста на нивното реално шоу.
Сега Ким реши да ја тргне „маската“ од лицето и да им го покаже на фановите природниот изглед, па кога ќе се спои со нејзината нова мисија

Социјалните мрежи беа во пламен, а коментарите „излеаа од кабелот“ како дожд. Некои беа шокирани, други беа позитивно изненадени од нејзината храброст, односно што и да мислеа со тој термин во овој случај, но факт е дека никој не остана имун. Уште една, поклонете се за мама Крис и идејата.

„Боже, не би ја забележал вака да помине покрај мене, па најмалите села во Србија имаат поубави домаќинки од оваа бела светска старлета“, „Лесно и е кога има толку пари да се дотерува, но во суетна, без шминка не личи на тоа“, беа некои од зачудените и страсни коментатори од социјалните платформи.

Имаше и такви кои, напротив, беа изненадени од нејзиниот изглед без шминка.

„Па, таа е всушност убава жена без шминка“, „Вака е поубава, кога ќе се нашминка како лопата, изгледа премногу агресивно“, напишале понатаму.

А како ви изгледа вам Ким без шминка?

фото:Profimedia/Инстаграм Ким Кардашијан

Останати вести од Радио Милева