Радио Милева

Еве што и подари Доналд Трамп на Меланија за роденден

Еве што и подари Доналд Трамп на Меланија за роденден

Американскиот претседател Доналд Трамп се плаши дека подарокот кој го купил за 48-от роденден на својата сопруга Меланија Трамп не е доволен.

Кога го прашале што и подарил на сопруга, тој одговорил подобро да не одговори бидејќи може да има проблеми.

„Можеби не и подарив многу. Многу сум зафатен“, изјавил Трамп и додал дека и подарил честитка и убаво цвеќе.

Претседателот потенцирал дека Мелнија е одлична сопруга.

фото: слате.ком

Останати вести од Радио Милева