Радио Милева

Еве поради која девојка Лука физички ја нападна Беквалац?!

Еве поради која девојка Лука физички ја нападна Беквалац?!

Од саботата главна тема во сите медиуми е физичкиот напад на Лука Лазукиќ врз неговата сопруга, пејачката Наташа Беквалац.

Според пишувњата на медиумите, Лука пристигнал дома во алкохолизирна состојба, а кавгата започнала кога Наташа ги прочитала неговите љубовни пораки.

–  Таа вечер, Наташа во неговиот телефон пронајде пораки од позната диџејка од Белград, со која Лука бил во врска пред Наташа. Сакаше Лука да и објасни зошто се допишувал со неа. Почнаа да се карат и тогаш Лука крена рака на неа, вели извор за „Блиц“.

А Лазукиќ неколку пати во медиумите демантираше дека физички ја нападнал сопругата, дури истакна дека повредите на Наташа се или од антицелулитна масажа или  сама се повредила.

 

Останати вести од Радио Милева