Радио Милева
хонорар

Еве колку точно заработи Кристијан Голубовиќ од четвртата сезона на „Задруга“

Еве колку точно заработи Кристијан Голубовиќ од четвртата сезона на „Задруга“

Добро познатиот реалити учесник, Кристијан Голубовиќ беше дисквалификуван пред самиот крај на четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“.

Тој важеше за еден од фаворитите, но не стигна до самото финале на „Задруга“  и беше дисквалификуван поради физички насилство врз Милана Кулиќ, а потоа и врз обезбедувањето

Инаку, правилата во реалните шоуа се кога некој кандидат ќе биде дисквалифивикуван и исфрлен од реалното шоу, нема да право да добие хонорар, туку треба да плати и на продукцијата 50 000 евра.

Сепак, таков случај не беше и со Голубовиќ. Тој однапред земал 35 000 евра. Откако поминале шест месеци од договорот, Кристијан потпишал нов договор и тогаш е договорена нова сума.

Инаку, се зборува и за негово учество во петатта сезона на „Задруга“, а извор близок тврди дека Кристијан е во преговори и бара поголем хонорар.

„Тој е заинтеренсиран да влезе и во петта сезона, но ма два услови. Бара дупло поголема сума од претходниот пат и со да влезе и Кристина Спалевиќ. Колку што знам, неколку пати се слушна со луѓето од продукцијата, па преговорите се во тек“, тврди изворот.

Инаку,  Жељко Митровиќ најави дека петта сезона ќе биде последна сезона на „Задруга“.

фото: Саша Џамбиќ/србија данас

Останати вести од Радио Милева