Живот и Стил

Еве како стареат хороскопските знаци!

Еве како стареат хороскопските знаци!

Секој од нас старее на поинаков начин. На стареењето  влијаат типот на темпераментот, карактерот, силните и слабите страни.

Но, постојат некои општи тенденции кои го одредуваат истиот тип на однесување кај зодијачките знаци.

Прочитајте за себе и за вашите пријатели, верувајте ќе ви биде интересно!

ОВЕН

Овните ја игнорираат нивната возраст, живеат за одреден момент, бодри се и млади до крајот на животот. И во 60-тите тие ќе носат “кожена јакна” и ќе покажуваат толку многу енергија што некои од дваесетгодишниците не можат ниту да сонуваат.

БИК

Бикови сакаат да јадат повеќе, па затоа може со годините да се здебелат. Тие не се еластични ни психички ни физички, но затоа се многу издржливи и живеат долго.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците, кога се млади, поставуваат свои цели и доаѓаат донив. Дури и во последните години од животот тие продолжуваат да работат, напредуваат и да се развиваат.

РАК

Ракови се поделени во два вида: оној кој никогаш не старее и оној кој  во староста потсетува на Мајка  Тереза. Тие бараат почит, тие стануваат вистински баби и дедовци.

ЛАВ

Лавовите се сталожени и стабилни. Во старост, тие се веќе искусни луѓе, тие се смирени, спокојни и сакаат да бидат авторитет и пример за многумина.

ДЕВИЦА

 Девиците почнуваат негативно да го прифатат светот околу нив со текот на годините. Тие се критични, обидувајќи се да останат во форма  се грижат за здравјето и се обидуваат во се да се стремат кон совршенство. Во староста, тие се строги, паметни и негувани дами и господа.
ВАГА
Вагите се грижат за нивниот изглед, тие постојано се подмладуваат и мислат дека изгледаат помлади отколку што реално се.
ШКОРПИЈА
Шкорпиите се важни и почитувани. Мислат за себе дека се филозофи, дека се мудри, но се премногу концентрирани на нивните цели и верувања. Тие се тврдоглави и нападни.
СТРЕЛЕЦ
Стрелците се обидуваат да не ја забележуваат возраста и очекуваат комплимент за тоа како  изгледаат. Привлчноста и сексапилот ги задржуваат  и во длабоката старост.
ЈАРЕЦ
Секој Јарец се раѓа како „мал старец“, мудар и сериозен, одговорен и спокоен. А потоа со годините станува весел и детинест.
ВОДОЛИЈА
Водолиите се невообичаено сериозни. Тие можат дури и да станат ексцентрични со годините, не им е грижа за туѓото мислењи се непредвидливи.
РИБИ

Рибите многу се плашат од возраста, така што постојано повлекуваат линија за да видат каков е билансот и ги сумираат резултатите. Поради прекумерната грижа, тие можат да живеат пократко од вообичаеното.