Радио Милева

Еве како ќе се вика синот на Кејт Мидлтон!

Еве како ќе се вика синот на Кејт Мидлтон!

Кејт Мидлтон се породи на 23 април во болницата „Света Мери“ во центарот на Лондон.

По шпекулациите како ќе се вика бебето, конечно е откриено името на бебето.

Војвотката од Кембриц и принцот Вилијам најмалиот член на семејството го крстија Луис Артур Чарлс.

фото: Тајнунг

Откако во медиумите беше објавено дека Кејт е бремена по третпат, во кладилниците започнаа кладбите за тоа како ќе се вика бебето. Најмногу шанси имаа традиционалните имиња, а интересно е што кладилницата„Вилијам Хели“ ги имаше следните прогнози: Артур (5/1), Албер (9/1) и Џек (9/1).

Инаку, Вилијам ќе биде кум на свадбата на неговиот брат, принцот Хари и Меган Маркел.

фото: Вил Оливер

Останати вести од Радио Милева