Радио Милева
вака зборуваше некогаш

Еве како Јелена Карлеуша го опиша брачнот живот и интимата со Душко Тошиќ…

Еве како Јелена Карлеуша го опиша брачнот живот и интимата со Душко Тошиќ…

Врската помеѓу Јелена Карлеуш и Душко Тошиќ е главната интрига која веќе две години ја тресе јавноста. Иако неодамна прославија 14 години брак, овој пат немаше заеднички фотографии. Сепак, и покрај бројните написи и шпекулации, партнерите се уште се трудат да си го спасат бракот.

Врската помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ бараше многу вложување, а пејачката во една прилика за „Стори“ магазин откри како успеале нивниот брак да трае повеќе од една деценија:

– Ако го прашате Душко, ќе ви кажеше дека го заслужи медалот за овие десет години со мене. (Смеа) Но, тој има и паметна мисла за љубовта, вели дека оваа емоција е како река. Некогаш се поплавува и излева, некогаш опаѓа протокот, некогаш е облачно, а некогаш ведро. Но, тоа секогаш тече, има свој начин. А потоа се влева во морето. Море на љубовта. Сега сме во таа фаза, водата ни е мирна, брановите минимални затоа што се познаваме напамет. Нема да лажам, јас сум огнена личност, реагирам бурно и сигурна сум дека Душко, кој е мирен, спортист и флегматичен, не би бил лесен покрај жена која прави салто напред-назад додека се ниша на кабел на нејзиниот концерт и кој е воено расположена кон се и кон секого. Но, кога истата жена ќе дојде дома, таа станува она што ја направи оваа врска и брак да трае толку долго – сопруга и мајка – откри тогаш Јелена и додаде:

 

– Луѓето редовно ми кажуваат колку е неверојатно што преживеавме во денешно време кога браковите траат колку јогуртот, кога луѓето не сакаат да бидат толерантни ниту кон родителите, а камоли кон партнерот. Живееме во ера на себични правила. Па, во таа грмушка лежи зајак. Нашата врска постои затоа што не бевме себични во желбата да успееме, но работевме напорно. Секако дека имавме подеми и падови, но нашиот брак никогаш не беше доведен во прашање. Никогаш! И да не се лажеме, жената е столб на секое семејство. А јас, благодарение на природата, сум силен столб и не дозволувам ништо да ја загрози мојата семејна среќа. Мене ми е тешко, бидејќи како што жената треба да ги прекрои децата, така и нејзиниот сопруг, бидејќи горе-долу сите мажи се исти. Жената е таа која мора да биде мудра, а животот ме научи да бидам тоа. Ако не го избрав вистинскиот маж, тоа ќе беше борба за мене.

Што се однесува до страста, во времето кога гореше љубовта меѓу нив, Јелена откри дека Душко е многу страстен човек:

– Душко е прекрасен човек, скромен, пожртвуван, некорумпиран, чист. Тој ги сака Атина и Ника до тој степен што оваа љубов и трпение се зачудувачки. Второ, очите никогаш не лажат. Ако по десет години Душко не ме гледаше онака како што ме гледаше порано, да не ни беше полот ист и уште подобар, искрено би била несреќна. Најголема среќа ми е што сопругот сè уште ме третира како заљубен тинејџер, сè уште е љубоморен како на почетокот, ме штипка и ме пипка кога ќе влеземе сами во лифт, по цел ден испраќа љубовни, но и перверзни пораки. .
Сепак, без разлика дали во нивната врска се уште е се исто, тие избраа да го задржат за себе.

фото :Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева