Радио Милева

Еве како изгледаше сестрата на Цеца на својата венчавка – Лидија на сопругот фудбалер му роди четири деца (фото)

Еве како изгледаше сестрата на Цеца на својата венчавка – Лидија на сопругот фудбалер му роди четири деца (фото)
фото:инстаграм

Светлана Цеца Ражнатовиќ до пред 2 години живееше со својата сестра Лидија Ококоćиќ во вилата во Дедиње.

За јавноста е добро познато дека двете се многу блиски, а пејачката ја донесе својата сестра од Житорад откако се омажи за Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Лидија се омажи за екс-фудбалерот Предраг Ококоjиќ пред 15 години, со кого има четири деца – три сина и ќерка.

фото:дамир дервишагиќ

Ококоćиќ беше посветен на спортот во млада возраст и двапати играше во дресот на националниот тим.

Предраг ја започна својата кариера во клубовите од пониските класи во Белград, Доргол и Палилулац, а подоцна стана првиот играч на тимот во „Ниш Радиќ“ и белградскиот „Обилиќ“.

Сепак, бидејќи свадбата на Цеца беше покриена со медиуми и знаеме како изгледаше млада, тоа не е случај со Лидија.

Дури сега е објавена фотографија од нејзината венчавка со Предраг, а она што е впечатливо е дека сестрите имале речиси исти венчаници.

Останати вести од Радио Милева