Радио Милева
Од едно време

Еве како изгледаше Гоца Тржан пред 28 години -дали би ја препознале (фото)

Еве како изгледаше Гоца Тржан пред 28 години -дали би ја препознале (фото)

Некои жени со возраста добиваат зрелост, убавина и квалитет. Меѓу нив е и Гоца Тржан, која во пресрет на својот 48 роденден изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата.

Иако нејзините дебитантски чекори на музичката сцена се поврзани со „Тап 011“, пред тоа пееше во рок групата „Дисторзија“. Нивниот спот за песната „Будим се“ се наоѓа на YouTube, но тешко е да се препознае Гоца.

Вистината, моќниот глас и енергијата беа и останаа нејзин заштитен знак. Меѓутоа, кога станува збор за физичкиот изглед, ситуацијата е значително поинаква. Гоца тогаш имала долга темна коса и агресивно се шминкала.

„Каков стајлинг, мајки ми. Но, затоа гласот…“„Тоа е вистинската Гоца, а не оваа сега“, се само дел од коментарите што може да се прочитаат под првото видео на популарната пејачка.

фото:Инстаграм/принтскрин Јутјуб

Останати вести од Радио Милева