Радио Милева
Природни или нашминкани?

Еве како изгледаат српските пејачки без шминка и филтри – некои нема да ги препознаете (фото)

Еве како изгледаат српските пејачки без шминка и филтри – некои нема да ги препознаете (фото)
фото:принтскрин/инстаграм

Познатите пејачки сме навикнати да ги гледаме на сцената, телевизија и на социјалните мрежи во перфектно издание. Дека применуваат филтри и шминка е јасно, но какви се во приородно издание?

Ретки се оние кои подеднакво сакаат да ги споделуваат своите слики со сите во не толку гламурозно издание, но тоа не значи дека тие не постојат.

фото:принтскрин/инстаграм

Пејачката Цеца Ражнатовиќ е секогаш врвно средена и многумина ја сметаат за најубава жена на српската естрадата. Дека не се срами од своите години, Неодамна во едно интервју потврди Цеца, со што објасни зошто сè почесто објавува слики на својот Инстаграм каде што е во целосно природно издание.

фото:принтскрин/инстаграм

Наташа Беквалац важи и за секс симбол, но знае да покаже и како го поминува слободното време надвор од рефлекторите. Обично е во тренерки, со врзана пунџа и со сето тоа без трошка шминка. Наташа на сите им даде до знаење дека нема никакви комплекси и дека го сака својот изглед, во неодамнешниот пост во кој детално објасни дека има проблем со лицето и мозолчињата, но дека успеала да го поправи со редовна нега.

фото:принтскрин/инстаграм

Емина Јаховиќ не крие дека редовно се грижи за својот изглед, а секој ден има интензивни тренинзи, а истовремено се грижи и за здрава исхрана. Затоа секој што ја следи на Инстаграм честопати може да ја види во целосно опуштено издание, без шминка.

фото:принтскрин/инстаграм

Анабела Атијас неодамна покажа како изгледа нејзиното лице без шминка и филтри. На сите фотографии во природно издание им порача дека гордо ги носи брчките, како и дека честопати и пречат темните кругови затоа што спие нередовно.

фото:принтскрин/инстаграм

Дара Бубамара често крева бура со своите фотографии на Интернет. Додека некои ја сметаат за кралица на фотошоп, други тврдат дека пејачката воопшто нема комплекси и дека не треба да се грижи за негативните коментари. Сепак, сликите на Дара без шминка се прилично тешко да се најдат на нејзиниот профил, додека оние каде што другите ја означуваа, таа целосно ги скри на нејзиниот Инстаграм.

фото:принтскрин/инстаграм

И пејачката Индира Радиќ покажа дека нема проблем да се слика без шминка. Таа често споделува слики од својот дом и од одмор, каде што претежно е во опуштено издание и без шминка. Затоа многумина истакнуваат дека изгледа помладо отколку со шминка.

фото:принтскрин/инстаграм

Каја Остојиќ неодамна крена вистинска бура со своите коментари за девојките кои премногу користат филтри на Инстаграм. Таа рече дека жените изгледаат како „полнети мисирки“ поради прекумерната употреба на хијалуронска киселина, и соодветно на тоа го промовира својот природен изглед и често ги поставува своите фотографии без шминка.

Останати вести од Радио Милева