Радио Милева

Еве како изгледа замокот во кој Меган Маркел и принцот Хари ќе ги одгледуваат своите деца! (фото)

Еве како изгледа замокот во кој Меган Маркел и принцот Хари ќе ги одгледуваат своите деца! (фото)
TORONTO, ON - SEPTEMBER 25: Prince Harry (R) and Meghan Markle (L) attend a Wheelchair Tennis match during the Invictus Games 2017 at Nathan Philips Square on September 25, 2017 in Toronto, Canada (Photo by Chris Jackson/Getty Images for the Invictus Games Foundation )

Меган Маркел и принцот Хари своите свадбени подароци ги донираа во хуманитарни цели, но сепак ќе го задржатоној од кралицата Елизабета.

Кралицата Елизабета на својот внук Хари како свадбен подарок му подари куќа достојна за него, а тој планира да ја задржи за себе.

Медиумите објавија дека кралската двојка доби подароци од вредност во 8 милиони евра, а ги донираше во хуманитарни цели.

Новопечениот кралски пар сигурно ќе биде воодушевен од овој имот.

Како што пренесуваат медиумите тој се простира на должина од 8000 хектари. Има среден парк  кој се простира на должина од 240 метри, а во главната куќа каде што парот ќе живее има и градина каде што ќе уживаат нивните деца.

Lo York Cottage è una residenza nella tenuta di Sandringham nel Norfolk (Inghilterra). Nel 1893 è stata donata dal principe di Galles (futuro Edoardo VII) al figlio Giorgio duca di York per le sue nozze. Il futuro Giorgio V e sua moglie Mary di Teck dopo il loro matrimonio vi abitarono per 33 anni fino alla morte della regina Alexandra nel 1925. Oggi la tenuta di Sandringham è di proprietà della regina Elisabetta II. Lo York Cottage potrebbe essere il regalo di nozze della regina a Harry e Meghan? ?? York Cottage is a residence in Sandringham Estate in Norfolk (England). In 1893 it was given by Prince of Wales (the future King Edward VII) as a wedding gift to his son Prince George, the Duke of York. The later George V and his wife Mary of Teck lived there after their marriage for 33 years until the death of Queen Alexandra in 1925. Today Sandringham Estate is owened by Queen Elizabeth II. May York Cottage be the Queen’s wedding gift to Harry and Meghan? ?? #royal #royalty #royals #britishroyalfamily #sandringham #yorkcottage #windsor #queenelizabeth #princeharry #meghanmarkle #royalwedding

A post shared by DNARoyals (@dnaroyals) on

Парот се уште живее во палатата, поточно во куќата наречена „ Notingem “колиба”, а додека не се одлучат да се преселат тие “York Cottage ” ќе ја користат како куќа за одмор.

Останати вести од Радио Милева