Радио Милева
екс-манекенка

Еве како денес изгледа Валиде, мајката на Сулејман Величественот: Би и ги дале ли годините? (фото)

Еве како денес изгледа Валиде, мајката на Сулејман Величественот: Би и ги дале ли годините? (фото)

Серијата за Сулејман Величествениот беше толку спектакуларна што и денес се зборува за најголемиот проект на турската телевизија. Таа ја подигна целата актерска екипа, вклучувајќи ја и Небахат Чехре, до ѕвезда. Таа ја играше Ајша Валиде, мајката на моќен султан.

Каде е таа денес и што прави? Небахат Чехре важи за една од најдобрите турски актерки, а со оглед на тоа што во март го слави својот 79 роденден, се вбројува меѓу ветераните.

Но, зборот „ветеран“ можеби не е многу соодветен, бидејќи воопшто не изгледа така. Всушност, не би ѝ дале повеќе од педесет години.

Само погледнете го нејзиниот Инстаграм…

 

По големиот успех на приказната за Сулејман, таа направи долга пауза, а потоа со голем стил се врати на малите екрани.

И изгледа фантастично, тоа е првото нешто што ќе го забележите. На крајот на краиштата, во нејзините млади денови таа се занимаваше со манекенство, што секако остави трага на нејзината силуета.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NebahatÇehre (@nebahatcehre)

Работи со полно работно време, посетува ексклузивни настани, патува и сето тоа го документира на популарна социјална мрежа, каде има повеќе од милион следбеници.

фото:  TIMS/Instagram/nebahatcehre

Останати вести од Радио Милева