Вистаграм

Еве како денес изгледа бебето со најгуста коса на светот: Сега има четири години и е вистински хит!

Еве како денес изгледа бебето со најгуста коса на светот: Сега има четири години и е вистински хит!

Штом се родило, бебето Чанко стана неверојатно познато како бебе со најгуста и најубава коса на светот.

Тоа беше во 2018-та година, а популарноста ја стекна преку реклами за шампони и разни средства за коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco)

Нејзината мајка набрзо решила да отвори посебен Инстаграм профил за малата Чанко, каде секојдневно споделувала фотографии од нејзините симпатични, слатки фризури. Веќе во 2019-та година профилот имал над 300.000 следбеници.

Чанко денес има 4 години, и понатаму е популарна, а светот може да ги следи нејзините авантури не само на Инстаграм, тукуи на Твитер и Јутјуб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco)

Се разбира, сè уште ја краси нејзиниот заштитен знак – неверојатно густата и долга коса.

Интересно е дека девојчето уште како бебе заработувало големи количини пари снимајќи реклами за шампони, препарати за коса и фенови, а и денес склучува бројни деловни ангажмани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco)

извор: точка.мк