Живот и Стил

Еве како да не мириса на цигари просторијата во која се пуши- потребни ви се само 3 состојки!

Еве како да не мириса на цигари просторијата во која се пуши- потребни ви се само 3 состојки!

Миризбата од цигарите ја впиваат ѕидовите, останува во завесата, мебелот, алиштата… Но, со овие неколку трикови ќе се решите од овој непријатен мирис.

Покрај редовното проветрување, во просторијата во која се пушат цигари, потребно е да се распоредат неколку чинии на повеќе места и во истите да се стави јаболков оцет.

И сода бикарбона исто така може да помогне во неутрализирање на мирисот од цигарите. Нанесете мала количина по намештајот и тепихот.

Исто така, во просторијата може да ставите лаванда која има многу пријатна миризба.

извор:сител.мк