Радио Милева
во изолација

Еве каде се наоѓа Душко Тошиќ по написите дека е позитивен на коронавирус

Еве каде се наоѓа Душко Тошиќ по написите дека е позитивен на коронавирус

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ е позитивен на коронавирус , а како што пишуваат српските медиуми не е хоспитализиран и состојбата му е стабилна.

Извор близок на фудбалскиот менаџмент откри дека Душко Тошиќ се наоѓа во изнајмен стан во кој е изолиран.

Како што е потврдено, Душко иако има воспаление на белите дробови не е хоспитализиран.

За потсетување, фудбалерот неодамна се најде во центарот на вниманието кога сопругата Јелена Карлеуша на Божиќ го пријавила во полиција за семејно насилство.

фото: Профимедиа

Останати вести од Радио Милева