Радио Милева

Ева Лонгорија стана мајка, а еве кое име му го даде на синот!

Ева Лонгорија стана мајка, а еве кое име му го даде на синот!

Познатата актерка се породи во Лос Анџелес, а се помина во најдобар ред. Ева Лонгорија и нејзиниот партнер Хосе Антонио Бостон се пресреќни поради нивниот нов член, а самата актерка истакна дека е благослов што станала мајка.

Еве Лонгорија во вторникот стана мајка на своето прво дете, односно син, а гордите родители му го дадоа името Сантијаго Енрике, пренесуваат медиумите.

Ева и Хосе имаат по еден брак зад себе. На Ева е ова е прво дете, додека Хосе од првиот брак има три деца.

Останати вести од Радио Милева