Вистаграм

Есенски тренд: Коса во златни црвени нијанси

Есенски тренд: Коса во златни црвени нијанси

Не се работи за нов тренд, но сепак одново ги освојува жените во есенскиот период. Овие нијанси се повторно актуелни кога е косата во прашање.

Ако ви звучи необично, да знаете дека се работи за црвено-кафени нијанси со сјај.

Одлично прилега на сите должини на коса, а стилистите велат дека овие „црвено-златни“ нијанси може да се постигна со балајаж прамени, кои се база, а потоа се нанесуваат топли тонови за уште “потопол“ изглед.

Секако, за дополнителен ефект тука е и сјајот за кој ќе се погрижи вашиот фризер и ќе ја направи вашата коса и фризура уште повпечатливи.

Ако сакате вакви богати и слоевити нијанси, ви препорачуваме промената да ја направите кај стручно лице, за резултатот да биде посакуваниот.

А во продолжение и неколку фотографии за инспирација:

извор: точка.мк

Останати вести од Вистаграм