Радио Милева

Ерос Рамацоти се огласи по повод тешката ситуација во Италија: „Само вака ќе успееме да ја победиме короната“

Ерос Рамацоти се огласи по повод тешката ситуација во Италија: „Само вака ќе успееме да ја победиме короната“
фото: Профимедиа

Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти на својот „Инстаграм“ се огласи по повод тешката ситуација со коронавирусот.

Тој на својот народ му испрати поддршка истакнувајќи дека ако се придржуваме кон правилата и законите, брзо ќе го победиме вирусот.

„Само ако се придржуваме кон правилата и законите, може да придонесеме што побрзо да го победиме вирусот“ напиша пејачот и предизвика лавина од коментари.

И многу други јавни личности се приклучуваат на апелот да се остане дома, во карантин како една од мерките да се спречи ширење на вирусот.

Останати вести од Радио Милева