Радио Милева
„Отров за жените“

Енрике Иглесијас е вистински латино заводник, а ништо покус не е ниту неговиот постар брат (фото)

Енрике Иглесијас е вистински латино заводник, а ништо покус не е ниту неговиот постар брат (фото)
фото:профимедиа

Постариот брат на Енрике Иглесијас, Хулио Помладиот, кој не е толку познат во светот, сè уште е препознатлив во неговата родна Шпанија како „отров за жените“, бидејќи остава впечаток каде и да се појави.

Тој е син на познатата шпански пејач Хулио (77) и филипинската ТВ водителка Изабел Преислер (70), а се занимава и со поп музика.

Во 2008 година, тој победи во американското реално шоу за славни „Gone Country“, а досега има издадено четири студиски албуми. До почетокот на пандемијата, тој редовно настапуваше пред преполните сали на концерти исполнети со добра енергија и звуци од гитара, карактеристични за неговата музика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIO IGLESIAS JR (@juliojrofficial)

Покрај музиката, во еден период од животот се занимавал и со моделствои стана заштитно лице на водечките модни брендови. Тој исто така беше актер во неколку сапуници од латиноамериканска продукција.

Сега тој е најмногу заинтересиран за спортови на вода, во кои ужива и кои станаа негова голема страст.

Хулио јуниор редовно објавува фотографии на социјалните мрежи каде вози на бранови и ужива на плажа, а обожавателите најмногу го фалат неговиот „божествен“ изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIO IGLESIAS JR (@juliojrofficial)

– Јас всушност веќе сум стар човек во тело на еден млад – се пошегува тој, а годинава го слави својот 48 роденден.

Сценските светла се дел од неговото воспитување, бидејќи како дете го придружувал татко му на турнеи.

Хулио јуниор има префинет вкус кога станува збор за припадничките на понежниот пол. Тој беше во брак осум години со белгискиот модел Харис Верхарт, но тие се разведоа во август.

Останати вести од Радио Милева