Радио Милева
купен на кредит

„Енергија од милиони долари!“: Јована Јеремиќ покажа како изгледа новиот стан (фото)

„Енергија од милиони долари!“: Јована Јеремиќ покажа како изгледа  новиот  стан  (фото)

Јована Јеремиќ купи стан кој моментално е во процес на уредување, а како што истакна водителката се труди просторот да го опреми по најнова мода само за неа и нејзината ќерка Леа.

Таа неодамна купи имот и не може да сокрие колку е среќна, но и горда на себе.  Со денови работела на својот стан, а како што вели решила просторот да го уреди по најнова мода.

Јована во емисијата „Премиера – викенд специјал“ ја отворила вратата од својот дом и ја покажала моменталната состојба на станот, а по тој повод вети дека јавно ќе го претстави својот нов простор за живеење кога ќе биде целосно готов.

– Станот го земав на кредит, вложив се. Сега живеам само за да се исплатам и живеам со една позитивна нула. Никому не должам, никогаш од никого ништо не сум барала, се заработив со мојот труд. Никој не е зад мене. Јас и Леа ќе живееме во станот – рече Јована.

– Станот е стара зграда и ќе биде комплетно реновиран. Во мојот живот отсекогаш ме водела енергијата, а овој стан има енергија од милион долари, иако е стар. Со реновирањето овој стан од 54 квадрати ќе ме чини 200.000 евра. Се заработив сама преку мојата работа – истакнала водителката.

Водителката зборувала и за емотивниот статус и призна кој ќе живее со неа на новата локација.

– Никогаш повеќе нема да се омажам ако не го најдам мажот на мојот живот, бидејќи сум целосно реализирана жена. Мојот код никогаш не е во брак, можам да се дружам со нив и се е супер, но не за емотивна врска. Не сакам мажи кои имаат жена и девојка, тие ја уништуваат државата. Секогаш сум единствена, не прва, туку единствена – откри водителката.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/ Е – сток

Останати вести од Радио Милева