Радио Милева
среќна во 12 годишна врска

Eндер во „Забрането јаболко“ беше во брак со Каја, а вака изгледа момчето во нејзиниот приватен живот (фото)

Eндер во „Забрането јаболко“ беше во брак со Каја, а вака изгледа момчето во нејзиниот приватен живот (фото)
фото: притнсркин/инстаграм/енкауфанпејџ

Шевал Сам или позната како Ендер Челеби од „Забрането јаболко“ не сака многу да зборува за својот приватен  живот.

Имено, во серијата, Ендер последно беше во брака со Каја Екенчи од кого се разведе поради наводно неверство, односно сестрата на Каја, Шахика намести дека се изневеруваат еден со друг. Па така, Каја ја напушти серијата, но тој повторно ќе се врати во една од следните епизоди.

Во приватниот живот, Шевал е во 12 годишна врска со Сарп Меден кој е музичар и свири на гитара.

Еве како изгледа момчето на Шевал.

фото: фејсбук

фото: Инстаграм

Инаку, од претходниот брак, актерката го има синот Таро.

Останати вести од Радио Милева