Радио Милева
За денот на мајките

Емотивни фотографии од породилната сала: Пејачката Туна стана мајка по вторпат (фото)

Емотивни фотографии од породилната сала: Пејачката Туна стана мајка по вторпат (фото)
фото:туна сејди/инстаграм принтскрин

Интернационалниот Ден на мајките имаше посебно значење на албанската пејачка Туна Сејдиу – таа стана мајка по вторпат.

Туна и нејзиниот избраник Патрис Бериша станаа родители на уште еден син кој го доби името Зен.

фото:туна сејди/инстаграм принтскрин

Пејачкта како и за првата бременост, така и сега се породи во една приватна болница во Скопје од каде на својот Инстаграм сподели неколку емотивни фотографии од чинот на породувањето.

фото:туна сејди/инстаграм принтскрин

„Го молев Бога за маж кој засекогаш ќе ме сака. Тој ме благослови со двајца. Среќен Ден на мајките. Горда мајка на Тиан и Зен“, напиша туна во опсиот.

фото:туна сејди/инстаграм принтскрин

Инаку, Туна Сејдиу за прв пат стана мајка во 2017 кога го роди синот Тиан кој сега има четири години.

Останати вести од Радио Милева