Радио Милева
Убава на мама

Емина Јаховиќ ја покажа мајка си која по професија е педијатар (фото)

Емина Јаховиќ ја покажа мајка си која по професија е педијатар (фото)

Пејачката Емина Јаховиќ важи за една од најубавите дами од балканската музичка сцена! Иако направи неколку естетски зафати, таа го задржа природниот изглед. Ј

а краси посебна харизма, а со насмевката разоружува.

Потекнува од медицинско семејство – таткото Нусрет бил кардиолог, а мајката Сенија е педијатар. Емина го изгубила својот татко на само 13 години, а многу е врзана за мајка си, па секој слободен момент во Србија го поминува со неа! Исто така, мајка и често ја посетува во Турција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Сопственичката на бројни хитови, кои сама ги креирала, неодоливо потсетува на мајка си, а со тоа се сложија и нејзините бројни следбеници!

-Мама кралица, напиша Емина во објавата.

Сега е јасно на кого ја наследила убавината, а вие што мислите?

фото:Инстаграм принтскрин/ Емина Јаховиќ

Останати вести од Радио Милева