Радио Милева
еротски хумор...

Емилија Розман сподели гола фотографија и забавна порака: Знаете ли зошто македонската убавица едвај го чека „денот на вљубените“? (ФОТО)

Емилија Розман сподели гола фотографија и забавна порака: Знаете ли зошто македонската убавица едвај го чека „денот на вљубените“?  (ФОТО)

Македонската манекенка, мисица и модел Емилија Розман не само што е позната по својата убавина, телесениот раскош и сексапил, туку и по себeсвојствениот хумор, најчесто на своја сметка. Овој пат долгоногата убавица решила да ги спо двете во едно: Својата секси убавина со хуморот, па двојно да ги расположи сите оние кои ја обожаваат. Ем со својот гол изглед, ем со хумористичната поента, кои ги споделила на социјалните мрежи.

Имено, г-ѓица Розмантична реши одново да покаже колку е згодна, секапилна и романтична, па најпрвин сподели една- две подразголени,  фотографии, до душа не баш најнови, но сепак доволно провокативни колку да ја подгрее атмосферата за празникот кој наскоро доаѓа, а многумина, особено меѓу помладите последниве години, па и децении се’ повеќе го слават, иако не е православен.

Особено скокотлива е онаа фотографија, на која убавата Емилија го споделила сиот свој телесен раскош, со манекенско-балетски чекор „пиштол гола“! До душа фотографијата покрај еротската компонента има и уметничка, зашто се’ е покажано, а сепак на неа ништо експлицитно не се гледа, ама затоа е јасно видливо со какви атрибути располага нашата убавица и каде е фотографијата направена.

И тоа не случајно, туку како вовед за она што г-ца Розмантична го споделила во продолжение на своите Инстаграм приказни како хумористична најава за претходно споменатиот празник, 14-ти февруари, попознат како „Свети Валентин“ или „Денот на вљубените“, иако всушност  кај православните христијани тој ден се слави Свети Трифун.

„Едвај го чекам „денот на вљубените“. „Вљубена(а) ли си? Не, јас имам цвеќарница“ – пишува во хумористичната порака што убавицата ја објавила, заедно со еротско – уметничката фотографија каде таа е сликана  сосема гола во нејзината цвеќарница и салон за подароци.

Фото: Инстаграм принтскрин/rozmanticna

 

 

Останати вести од Радио Милева