Радио Милева
Доаѓаат наскоро...

Емилија Розман чека не едно туку две бебиња одеднаш (фото)

Емилија Розман чека не едно туку две бебиња одеднаш (фото)
емилија розман/инстаграм принтскрин

Македонската манекенка и модел Емилија Розман изненади на својот Инстаграм профил со објавата дека за неколку месеци ќе стане мајка.

Имено, таа објави фотографија на која се гледа нараснатото трудничо стомаче, а како што стави во описот, таа е во третиот месец од бременоста и чека не едно туку две бебиња, односно носи близнаци.

емилија розман/инстаграм принтскрин

-Едно е подобро од две – пишува убавата Македонка која неодамна го прослави својот 29-ти роденден, но и стана тетка по вторпат и доби внука од својот постар брат.

Изминатиот период Розман не откриваше детали од својот љубовен живот, па непознато е кој е нејзиниот партнер и татко на децата. За потсетување,Емилија Розман минатата 2020 година ја обзнани свршувачката со момче кое го познаваше едвај 24 часа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilija Rozman (@rozmanticna)

Но, љубовта на прв поглед не траеше долго. Мисицата Розман после неколку недели од романтичното запросување, „се разведе“ од својот невенчан сопруг.

Останати вести од Радио Милева