Радио Милева
спортска женска

Ема Радујко е мераклика на фудбалери: Пејачката се појави на настап со градник од фудбалски топки (ФОТО)

Ема Радујко е мераклика на фудбалери: Пејачката се појави на настап со градник од фудбалски топки (ФОТО)

Не е голема вест дека пејачките сакаат спортисти и обратно, но начинот на кој тие го покажуваат тоа секако е!

Пејачката Ема Радујко (19) на настап се појави облечена во кожено мини здолниште и топ  или градник, што ли е веќе, кој стана „тема број 1“ на социјалните мрежи.

 

Пејачката која порано излегуваше пред публиката во танга гаќички, сега реши долниот дел да го покрие со здолниште на кое и го пишуваше презимето  – „Радујко“, додека градите ги покриваше со фудбалски топки.

Се шпекулираше дека Ема е во врска со познат фудбалер. Некои тврдат дека се работи за „најскапиот“ српски фудбалер Урош Рачиќ (24).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMA RADUJKO🦋 (@ema.radujkofp1)

Иако нејзините машки следбеници на социјалните мрежи  не се баш најсреќни што повеќе не го „покажува разголениот задник“, многумина се прашуваа дали таа и Теодора Џехверовиќ, која ден претходно застана на сцената со кошаркарски баскети на градите, се облекуваат во „ истата спортска продавница“?!

Останати вести од Радио Милева