Радио Милева
како во бајка

Eлка до плафон: Вака изгледа новогодишната магија во домот на Марта Савиќ и Миле Китиќ

Eлка до плафон: Вака изгледа новогодишната магија во домот на Марта Савиќ и Миле Китиќ
фото: дамир дервишагиќ

Пред самиот крај на 2020та година, познатите преку профилите на Инстаграм се пофалија како изгледаат нивните домови во новогодишно руво.

Естрадниот пар Миле Китиќ и Марта Савиќ е подготвен за новогодишните празници. Имено, тие покажаа како го украсиле домот  во новогодишно руво и наликува на бајка.

Огромна богата, светква елка и многу новогодишни украси го красат домот на Миле и Марта.

Пејачката на својот „Инстаграм“ ја покажа новогодишна атмосфера, а сигурно во директни пораки добила многубројни пофалби за украсувањето.

 

Останати вести од Радио Милева