Радио Милева
гради за прослава

Елеонора Миљковиќ одбележа необичен јубилеј: Една година од нејзината вградена силиконска убавина

Елеонора Миљковиќ одбележа необичен јубилеј: Една година од нејзината вградена силиконска убавина

Скопјанката Елеонора Миљковиќ за едни македонска старлета, за други единствената наша убавица која учествувала во нјгледаното регионално реално шоу „Задруга“, за трети ТВ презентерка на временската прогноза на српската „Ред ТВ“… Или ако повеќе сакате, сите овие нешта собрани во едена личност, во еден лик – оној на сексапилната скопска убавица!

Атрактивна,, стројна , бујна, пожелна, сексапилна… со сите атрибути на себе Елеонора секако го заслужува епитетот „цилеста кралица“ која по естатската корекција на своите гради токму лани ова време, ја понесе оваа титула на мошне „надарена“ убавица!

Иако многумина ќе се сложат дека на нејзината доволно „бујна предница“ и претходно ништо не и фалеше, Елеонора сепак лани реши да ја коригира. Да замине на нтервенција за естетска корекција на градите од чиј изглед или големина, очигледно само таа не била задоволна.

И додека сите слават разно-разни јубилеи, годишнини, битни датуми и значајни денови, Нора се пофали со одбележувањето на необичен јубилеј: Една година од нејзината вградена силиконска убавина!

Откако реши да ги коригира, реставрира и надгради,  Елеонора Миљковиќ дефинитивно има совршени гради!

Или барем така самата е убедена, иако од приложеното и досега виденото, не е далеку од вистината.

Во габарит и волумен – повеќе од големи, по облик  – речиси совршени, а за нивната цврстина и функционалност, сепак ќе мора да побараме мислење од друга личност.

Од неа самата или од оној што од прва рака може да ни каже, какво е чувството по искуството „цицлестата кралица“ да ја имаш в раце!

Фото: Инстаграм принтскрин/__elle.m__

Останати вести од Радио Милева