Мегафон
за влакно избегнала трагедија

Елена Велевска заврши на бандажи… Фолкерката имаше сообраќајка со полесни последици!

Елена Велевска заврши на бандажи… Фолкерката имаше сообраќајка со полесни последици!

Познатата македонска фолк пејачка, Елена Велевска, вчеравечер доживеала сообраќајна незгода на излез од Охрид.

Имено на пат кон едно од селата во близина на Охрид, автомобилот влетал во дупка на патот, при што се дупнале двета гуми, а  Елена изгубила контрола над возилото кое завршило „на бандажи“, но за среќа се’ се минало добро и без посериозни последици. Фолк пејачката останала неповредена и без последици, освен оние психичките од претрпениот страв и шокот од немилиот настан.

Локалните жители веднаш притрчале да припомогнат по што возилото и пејачката навреме ги тргнале настрана од патот, за што Велевска и јавно им се заблагодарила на помошта.

Инаку Елена деновиве ја снимаше велигденската емисија во копродукција помеѓу Ин продукција и Канал 5 ТВ.

Наскоро исто така треба  да се случи и нејзината промоција на новиот видеоспот кој неодамна го снимаше.