Радио Милева
Овој живот убав е

Елена Велевска раскошна и бујна снимаше спот без градник: Брадавиците на пејачката ќе ја „пробијат“ маичката (ФОТО)

Елена Велевска раскошна и бујна снимаше спот без градник: Брадавиците на пејачката ќе ја „пробијат“ маичката (ФОТО)

Македонската фолк пејачката Елена Велевска кон крајот на летото својата публика ја почести со нова песна и видеспот. И тоа необична, поразлична од се’ што досега фолкерката испеала, зашто новата песна е далеку од чист фолклор, насловена „Овој живот убав е“.

И додека песната и спотот се вртат по радиостаниците и телевизиите ширум Македонија,  а и во дијаспората, деновива пејачката сподели нова тура фотографии од снимањето на видеото. На нив Велевска уште еднаш го покажа сиот свој телесен раскош. Иако „закопчана до грло“ она што е нејзин најголема адут расната фолкерка не пропушти да го потенцира. Или можеби од возбуда при снимањето „бујната убавина“ како „две јаготки на шлагот“ излегоа на виделина.

До душа дискретно, ама сепак конкретно и нагласено под белата маичка под која Елена случано или намерно не носеше градник, како две бисерчиња се отцртаа набрекнатите брадавици од под маичката на пејачката!

„Овој живот убав е“  е насловот на песната, чие видео со дополнителна димензија на еротска возбуда го зачини пејачката, разбранувајќи ја машката фантазија. Особено што по разводот, Велевска сега одново е слободна… Барем официјално.

„Барај ја убавината во обичните работи, ќе сфатиш дека светот е феноменално убав“ – порачува атрактивната фолкерка покрај една од фотографиите. Погледнете ги убаво нејзините најнови фотографии и ќе сфатите дека светот е навистина полн со скриена убавина… Расна и раскошна!

Ваше е само да умеете ја поттикнете возбудата и таа убавина да се појави на виделина!

Фото: Инстаграм принтскрин/evelevska

Останати вести од Радио Милева