Радио Милева
одново се соблече

Елена Велевска ја отвори сезоната во бикини и домаќинска песна (ФОТО)

Елена Велевска ја отвори сезоната во бикини и домаќинска песна (ФОТО)

Македонската фолк ѕвезда има нова песна. Наменска и домаќинска, што би рекол нашиот народ, насловена „Крштевка“, која ќе се пее на сите такви и слични пригоди.  Впрочем, пејачката во последно време и љуби да го негува домаќинскиот имиџ, па така се поретко можете да ја видите онаа Елена, разголена, секси, провокативна, со длабоки деколтеа, по долна облека…

На новите фотографии од последните фотосесии Велевска е некоја друга жена…

Стокмена, елегантна, „покриена“ до глуждови во брендирана облека и аксесоари…

И така се  до денес… Додека фолкерката не реши одново да се соблече… До душа овој пат во бикини, на плажа, ловејќи ги првите сончеви зраци од кои може да се фати малку боја… Елена во едноделен костим за капење на лежалка и… сезоната во Охрид може да почне!

А отсега и крштевките добија своја „фолк химна“… испеана од македонската фолк дива!

 

Останати вести од Радио Милева