Радио Милева

Елена Ристеска тргна кон нови работни предизвици, но претходно направи промена на имиџот (фото)

Елена Ристеска тргна кон нови работни предизвици, но претходно направи промена на имиџот (фото)
фото:елена ристеска/инстаграм

Елена Ристеска за разлика од повеќето свои колеги кои по неколкупати имаа онлајн концерти за фановите и следбениците, таа имаше други приоритети кога е работата во прашање.

Иако, се ушете се’ стагнира поради коронавирусот, Елена успеа да ги претстави првите два производи од својата козлетичка линија „Ера“, а тоа се женски и машки парфем.

Токму затоа во нејзиното обраќање во „Бекстејџ“, кажа дека музиката периодов ја ставила во втор план.

фото:елена ристеска/инатграм

-Назад на работа и се чувствувам неверојатно мотивирано, напиша Елена на објавата каде е зад воланот на автомобилот.

фото:елена ристеска/инатграм

А новите нешта се почнуваат со уште нешто ново, а Елена се одлучи за промена на имиџот, па од црни, премина во делумно русокоси.

Промената ја овековечи нејизниот стилист и пријател Даниел Николовски на кому таа години наназад му ја препушта довербата.

фото:елена ристеска/инатграм

Напред Елена!

Останати вести од Радио Милева