Радио Милева

Елена Ристеска: „Среќна сум што утрово сум жива!“

Елена Ристеска: „Среќна сум што утрово сум жива!“
фото:елена ристеска/инстаграм

2020 година веќе е на прагот, а од неа не далат уште само неколку часа.

Секој од нас, барем за момент ја „премотува“ годината што изминува и она што се случуваше изминатите 12 месеци, убави, но и не токлку убави момети.

Новата ќе ја почнеме со надеж за подобро утре, за кое треба да бидеме благодарни на Бога што го имаме.

Поп-пејачката Елена Ристекска многу кратко, но доста моќно ја испраќа 2019 година, а нејзината реченица треба сите да си ја повторуваме секојдневно и да сме среќни што имаме следна шанса за се она што сме го замислиле.

-Се чувствувам многу среќна што утрово сум жива. Ги бројам моите благослови, пишува Елена во својата најнова објава на својот профил на Инстаграм.

фото:елена ристеска/инстаграм

За потсетување, Елена годинава имаше доста новитети како на професионално, така и на прватно поле.

фото:елена ристеска/инстаграм

Снимаше дует со српската пејачка Данијела Кариќ, доби неколку награди, меѓу кои и онаа за „Дама на годината“ за регионот, потоа благодарница за хуманост и придонес во борбата против насилство врз жените, патуваше низ Европа и Америка работно и приватно, а исто така прослави и 17 години кариера откако победи на изборот за музички таленти „М2“.

фото:елена ристеска/инстаграм

Приватно освен тоа што за првпат пред камери зборуваше по разводот и емотивно ја отвори душата, пред неколку месеци имаше и ново момче, со кое веројатно не си беа судени да останат заедно.

Сè на сè, Елена очигледно е благодарна на она што и се случи, а од желбите за Новата, најважна и е онаа да се буди следното утро, здрава и жива!

Останати вести од Радио Милева