Радио Милева

Елена Петреска има алтернатива за летен одмор: Наместо на плажа пејачката се сончаше во двор (фото)

Елена Петреска има алтернатива за летен одмор: Наместо на плажа пејачката се сончаше во двор (фото)
фото: Инстаграм

Поради пандемијата со коронавирусот кој во Македонија се уште е присутен и бројките на заболени на дневно ниво изнесуваат на 100, условите за летни одмори оваа година ќе бидат многу поразлични од претходно.

Знак прашање е дали ќе може да одиме на одмор надвор од Македонија, а доколку заминаме било каде мора да ги почитуваме основните мерки за заштита, пред се два метри одалеченост.

И додека се трае пандемијата некои од македонските јавни личности ја отворија летната сезона. Така, Лила Филиповска уште за време на вонредната состојба го напушти Скопје, па неколку дена уживаше во Охрид.

Македонската пејачка Елена Петреска неодамна направи мала промена на себе односно на својата коса додаде екстензии во карамел нијанса.

Меѓутоа,  освен што направи промена на косата, Петреска деновиве најде алтернативно решение да се сонча и да прима витамин Д.

Така наместо на плажа, таа се испружи во својот двор. Дали пејачката била облечена во бикини или некоја пократка летна облека остана мистерија, но не останаа мистерија нејзините долги голи нозе кои ги испружи во зеленилото во дворот.

фото: принтскрин/инстаграм

Веруваме, дека се наполнила со енергија, па вака или така се одморила, а можеби и фатила малку боја.

Останати вести од Радио Милева