Радио Милева
„секојдневие“...

Електра Елит проговори за апсењето за проституција: „Тоа мене ми се случува секои два месеци, веќе навикнав“ (ВИДЕО)

Електра Елит проговори за апсењето за проституција: „Тоа мене ми се случува секои два месеци, веќе навикнав“ (ВИДЕО)

Пред неколку недели во центарот на Цирих беше уапсена српската трансродова пејачка Електра Елит, настан кој тогаш одекна како бомба во медиумите. Имено, се шпекулираше дека упаднала рација во кафеаната каде што работи и ја уапсила неа со туште три девојки и двајца мажи, кои наводно се занимаваат со најстариот занает како неа.

Пејачката до сега не објавила ништо, но решила искрено да проговори за се за српскиот портал „Еспресо“ кој ја нашол Електра  на снимањето на нејзината приватна новогодишна програма, која, како што вели, ќе биде вистински спектакл. Во нејзин вообичаен стил, таа не штедеше зборови за да ја раскаже вистинската приказна за скандалот кој со недели ја тресе нацијата.

„Мене ми се случува на секои два месеци, па веќе отапев. Проституцијата е тесно поврзана со криминалот, криминалот со опијатите, наркоманите со оружјето, а јас сум зачин во таа „чорба“ и влегувам во проблем преку нив по моја вина“ – вели Електра и додава: „Тие момци имаа нешто со нив, ги обвинуваа девојките дека е нивно, а јас бев со тие девојки и сите заедно висевме 48 часа, но тие не ги најдоа нашите отпечатоци, туку само нивните“ – резимира пејчката.

Фото: Еспресо

Останати вести од Радио Милева