Радио Милева

Елегантна дама со стил: Вака изгледа мајката на Дејан Манасков, а со тато се соврешен пар! (фото)

Елегантна дама со стил: Вака изгледа мајката на Дејан Манасков, а со тато се соврешен пар! (фото)

Македонскиот ракометар Дејан Манасков кој игра за македонската репрезентација важи за еден од подобрите момчиња и спортист кој своето срце го остава на терен.

Момчето макекедонче на својот Инстаграм профил споделува фотографии само од довјата професионална кариера. Многу ретко зборува за својот приватен живот.

фото: Фејсбук

Меѓутоа, овојпат Дејан Манасков ја покажа својата мајка. Ракометарот заедно со неговата мајка присуствуваа на една свадба, па Деки ја искористи приликата и направи фотогорафија. Тој на „Инста стори“ сподели фотка

Во долга црна тоалета мајката на Манасков е вистинска дама.

фото: Принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева