Радио Милева

Еластична, провокативна и секси: Фани Христова се растегна облечена во танга боди (фото)

Еластична, провокативна и секси: Фани Христова се растегна облечена во танга боди (фото)
фото:фани христова/инстаграм/принтскрин

За битолчанката Фани Христова која многумина ја паметите како пејачка, веќе одамна јогата е нејзиниот начин и стил на живот. Музиката исто така е дел од нејзиното секојдневние речиси две децении, но најмногу е посветна на работата како диџеј.

Фани пред неколку години дипломираше јога на универзитетот во Тајланд, а потоа и магистрираше.

Денес таа вели дека преку јогата научила дека врската со самиот себе е на прво место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fani Hristova (@deejayfani) on

– Јогата ме смени внатрешно, или можеби не ме промени, но ја направи поврзаноста со самата себе посилна и поради тоа можам да бидам подобра личност, пишува Фани во една од своите објави додека вежба.

На нејзините профили на социјалните мрежи постојано осамнуваат нови објави, а во време на пандемија и седење дома, Фани ги советува следбениците како да го релаксираат телото и умот и да се ослободат со стравот и напнатоста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fani Hristova (@deejayfani) on

Меѓу повеќето објави се најде и таква каде згодната битолчанка вежба јога во танга боди од кое ја нагласи својата фрома, а алестичноста и секси позите беа празник за очи, па многумина го искоментираа токму тоа.

Инаку, Фани Христова периодов го минува во Скопје, а работата како диџеј поради рестриктивните мерки и е на пауза.

Останати вести од Радио Милева