Радио Милева
Музиката пулсира во неа

Еластична како гума: Марјана Станојковска ја крена ногата подобро од Лепа Брена и на мажите им го помати умот (фото)

Еластична како гума: Марјана Станојковска ја крена ногата подобро од Лепа Брена и на мажите им го помати умот (фото)
фото:марјана станојкосвка/инстаграм/принтскрин/за нана

Водителството на телевизија како јавна професија, е примарно за Марјана Станојковска, но досега многупати докажала дека танцувањето исто така е нејзина голема љубов.

Тоа особњно го покажа кога учествуваше во шоуто „Танц со ѕвездите“, но и сега така што на својот Инстаграм редовно знае да сними некое видео за следбениците каде танцува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

А за да се биде во форма, требаат и постојани тренинзи кои нашата позната водителка не ги заобиколува во никој случај.

Иако е на средината од четвртата деценија од животот, Марјана не им се дава на годините кога е во пршање еластичноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Па така, на најновата фотографија каде е на проба во танц студиото каде е редовна, Марјана стегната во хеленки ја распосла својата става на подот.

Се рашири и една нога ја крена под прав агол, далеку подобро и од познатата Лепа Брена, или еве добра исто колку и гимнастичарка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

За приложеното очекувани беа и реакциите, особено од припадниците на посилниот пол на кои им ја разбранува фантазијата да се распленат со емотикони и коментари дека е „топ риба“.

Останати вести од Радио Милева