Радио Милева

Екстремно провокативни бикини: Познатите Македонки имаат атрибути за машала – која е фаворит?!

Екстремно провокативни бикини: Познатите Македонки имаат атрибути за машала – која е фаворит?!

Иако деновиве временските прилики не се погодија, па повеќе преовладуваше дожд отколку сонце, македонските јавни личности тоа не ги спречи да заминат некаде и да ги наполнат батериите.

Иако некои тоа го направија уште на почетокот на летната сезона, некои  сега се одлучија да покажат со што распологаат.

Елена Велевска за своја дистинација го избра југот, па македонската пејачка се соблече во црвено бикини и се испружи среде плажа.

Мелита Ракиќевиќ исто така замина на море, а во црно бикини го покажа своето тело од кое во преден план беа нејзините гради.

Марјана Станојковска со цел промовирање на еден бренд овој пат се одлучи за маслинасто бикини, а нејзините следбеници на Инстаграм и порачаа дека важи за најзгодна жена во Македонија.

Сузана Гавазова пак, во црн костим за капење изгледа попровокативно од кога и да било.

фото: фејсбук/инстаграм

Останати вести од Радио Милева