Радио Милева

Екс-водителката на ТЛЗП кажа што мисли за новата колешка во шоуто!

Екс-водителката на ТЛЗП кажа што мисли за новата колешка во шоуто!

Го водеше ТЛЗП цели три сезони, за во актуелната да ја замени манекенката Нина Сеничар, за која кажа што мисли без влакна на јазикот.

-Таа глатко присвојува се што добива од страна… Мислам дека е многу интелигентна и паметна и дека на крај од целото тоа ќе профитира, вели Марија Килибарда и открива дека Нина Сеничар погрешила во една работа.

-Во еден момент се „зезна“ кога многумина ја критикуваа, нешто не направи на себе, се сеќавам…Беше нешто „јас знам се, сега што…“, но мислам дека доста добро ги применува советите, се труди, додава Килибарда за колешката.

Останати вести од Радио Милева